Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SPTE łamie bariery językowe

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego uczymy się nie tylko języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy czeskiego, zgłębiamy też tajniki języka ........migowego.

Jakiś czas temu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania naszą szkolną świetlicę odwiedziła, nie pierwszy już raz, pani Anna Wojtas-Rduch, która jest pedagogiem specjalnym i instruktorem języka migowego.

Naszym dzieciom bardzo spodobało się miganie, uczniowie sporo się dowiedzieli na temat osób głuchoniemych, poznali podstawowe znaki, nauczyli się przedstawiać i pozdrawiać. Tak się składa, że pani Ania jest też dyrygentką i założycielką Niemego Chóru działającego przy kole pedagogów specjalnych na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Narodził się się więc pomysł współpracy, którego efektem jest nagranie teledysku do piosenki "Pół kroku stąd" z filmu "Vaiana - skarb oceanu". Piosenkę śpiewa Natalia Nykiel, a występują: Chór Niemy Uniwersytetu Śląskiego i nasz chórek szkolny. Dziękujemy bardzo i zapraszamy do oglądania! Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się razem pośpiewać i pomigać.

Efekt naszej pracy można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=gIuIqMnT73s&fbclid=IwAR2ZHMH7BcROsdeoPNygBXpbDcRsvYWbuIP19M5JP303qR_24ksNgN6l1SU

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją