Srebro i brąz dla Cieszyńskiego Kyokushin

9 września 2017 odbył się XX Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza z udziałem ponad 200 zawodników reprezentujących blisko 40 ośrodków z Rosji, Czech, Niemiec i Polski. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Minister RP i Poseł na Sejm Grzegorz Schreibert, Prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz Wiceprezydent PZK Andrzej Drewniak.
Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym Shihan Robert Kopciowski. Organizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez Shihan Roberta Wajgelta.
W Turnieju startowało z naszego klubu dwóch zawodników: Zuzia Pasterny, która wywalczyła srebro w kategorii juniorek do 60kg oraz Igor Wojacki, który zdobył brąz w kategorii juniorów młodszych do 65 kg.
Zuzia w półfinale, po dogrywce, pokonała medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Europy, a w walce finałowej, również po dogrywce i bardzo wyrównanej walce, sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo jej rywalce.
Igor w ćwierćfinale po kilkudziesięciu sekundach znokautował rywala okrężnym kopnięciem na głowę i wygrał przed czasem, natomiast w półfinale po wyrównanej walce uległ rywalowi o 10 kg cięższemu. Taka dysproporcja wagowa wystąpiła z uwagi na połączenie dwóch kategorii wagowych tj. do 65 kg i do 75 kg.
Należy jeszcze dodać, że celem naszych zawodników jest start w Mistrzostwach Europy 12-14 października, a zatem udział w tym Turnieju nastąpił bezpośrednio po ciężkim okresie przygotowawczym, a więc na dużym zmęczeniu – mówi Bogdan Kubica, prezes i trener Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin.
Gratulujemy Zuzi i Igorowi i liczymy na szczyt formy na Mistrzostwach Europy.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją