Staż uczniów ZSGH w Wiśle w Anglii

  Dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle zakończyło czterotygodniowy staż zawodowy w hotelach w Portsmouth w Anglii w ramach projektu „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle”, który był realizowany i finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

            Młodzież, która przebywała w Anglii, zdobyła wiele cennych doświadczeń życiowych. Zakwaterowanie w rodzinach angielskich pozwoliło przede wszystkim na doskonalenie umiejętności językowych. Praca w hotelach, często we współpracy z wielonarodowym personelem, pomagała także w przyswajaniu umiejętności językowych. Uczniowie zdobywali i doskonalili umiejętności zawodowe w działach housekeepingu, recepcji i restauracji w hotelach Inn Premier, Budget Ibis oraz Rydeview. Uczestnicy projektu mieli również możliwość poznania historii i zabytków Wielkiej Brytanii w trakcie wycieczek do Oxfordu, Winchesteru, Brighton oraz podczas zwiedzania Portsmouth .

            W czasie wolnym uczniowie korzystali z morskiego klimatu podczas spacerów promenadą nad morzem oraz zwiedzania miasta. Zupełnie przypadkowo  znaleźli na jednym z miejscowych cmentarzy mogiłę zbiorową polskich żołnierzy, którzy dotarli do Wielkiej Brytanii po klęsce powstania listopadowego. W domach, w których mieszkali, opowiadali o polskiej tradycji, historii, kuchni – zdarzyły się także sytuacje, że przygotowali  dania z naszej rodzimej kuchni.

            Wyjazd na staż przyniósł jego uczestnikom wiele korzyści. Dodał wielu z nich pewności siebie, odwagi. Musieli nauczyć się samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Młodzież zdobyła cenne doświadczenie zawodowe, udoskonaliła swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, poznała kuchnię i kulturę angielską, a także rozwinęła się na płaszczyźnie społecznej i osobistej.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją