Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Stegna 2019

Klasy trzecie Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie powróciły z czterodniowego pobytu edukacyjnego w nadbałtyckiej miejscowości Stegna. Od wtorku 14 maja do piątku 17 maja 72 uczniów wraz z 5 opiekunami odwiedziło Malbork, Gdynię, Sopot i Gdańsk, mając jeszcze czas na park linowy, zwiedzanie muzeum bursztynu oraz spacer nad Morzem Bałtyckim.

Pogoda nad morzem nie była najgorsza, przez dzień pochmurno, a nocą lekkie opady z intensywnym wiatrem. Program doskonale odpowiadał temperamentom uczniów i ich potrzebom: trochę zwiedzania połączone z czasem wolnym na samodzielne eskapady, podział na dwie grupy, przerwy na toaletę i ciepły napój. Przewodnicy upiększali prezentacje miejsc dygresjami i zagadkami, a czasem ciekawym dowcipem.

Chatki zaopatrzone prawie we wszystko, co potrzebne w podróży, świeżo-odnowione, a w razie chłodu zaopatrzone w elektryczne grzejniki. Jedzenie obficie serwowano trzy razy na dzień lub oferowano suchy prowiant na dzień wyjazdu poza Stegnę.

Młodzież chętnie i aktywnie uczestniczyła w prelekcjach na temat zwiedzanych miejsc, często zaskakując perspektywą spojrzenia na prezentowany temat.

W drodze powrotnej oddaliśmy hołd ofiarom byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof.    

Podczas całego pobytu młodzież równolegle, oprócz polskiego, rozmawiała po angielsku z amerykańskim opiekunem Andrew, który napisał:

I loved the trip to Stegna and Northern Poland. The cities were unique and very beautiful. The beach was especially nice and it reminded me of the East Coast of the USA. I learned many interesting things and saw bits of nice places, but the best part was spending time with the students. (Andrew)

Wyjazd był współfinansowany ze środków Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie i przy wsparciu Macierzy Szkolnej Polskiego Gimnazjum.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.