Sukces cieszyńskiej Czwórki - kapituła mPotęgi przyznała granty!

5000 zł dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie na wsparcie edukacji matematycznej także w tym roku.

Program grantowy Fundacji mBanku „mPotęga” nabiera rozpędu z każdą edycją. Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. Co roku wzrasta liczba dofinansowanych wniosków. W tegorocznej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty edukacyjne z całej Polski nadesłane przez szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki i uczelnie wyższe. Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł, co jest najwyższa kwotą w historii programu. Wśród nagrodzonych po raz drugi znalazła się cieszyńska Czwórka.

„mPotęga” to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w czwartej klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Projekt Mogę-Umiem-Potrafię realizowany będzie w formie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas 4-7 od września do grudnia 2017 r. Różnorodne gry i zabawy dydaktyczne będą prowadzić uczestników przez trzy kręgi tematyczne, doskonaląc tym samym różne umiejętności matematyczne i programistyczne. Spotkania rozpoczną zabawy z liczbami, czyli rachunkowy zawrót głowy, potem przeniesiemy się w krainę geometrii, aby dotknąć niewidzialnego, a na zakończenie odbędzie się łamigłówkowe łamanie głowy. Będą konkursy, zabawy, wystawy, maraton gier planszowych, słowem świetna zabawa dla każdego - małego i dużego, dla uczniów i rodziców.

SP4

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją