Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Sukcesy Małych Kolędników w Podegrodziu

Dziecięce grupy kolędnicze z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie zaprezentowały się w dniach 25-26 stycznia 2020 r. w Podegrodziu w ramach 23.Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE.

Jury oceniło 29 grup kolędniczych (w tym 19 dziecięcych i 10 młodzieżowych) z 3 województw: 1 z woj. podkarpackiego (pow. rzeszowski), 3 z woj. śląskiego (1 z pow. żywieckiego i 2 z cieszyńskiego), 28 z woj. małopolskiego (9 powiatów:  4  z bocheńskiego, 2 z chrzanowskiego, 5 z limanowskiego, 1 z miechowskiego, 2  z myślenickiego, 7 z nowosądeckiego, 2 z nowotarskiego, 3 z suskiego, 2 z tarnowskiego).

NAGRODĘ GŁÓWNĄ w postaci rzeźby PASTUSZKA i nagrodę pieniężną otrzymała grupa TRZO KRÓLE Z „MAŁEJ ISTEBNEJ” (Jan Cieślar, Paweł Cieślar, Jan Łupieżowiec). Dodatkowym sukcesem naszych podopiecznych jest I miejsce z pięciu równorzędnie przyznanych w tej kategorii wiekowej dla PASTUSZKÓW (Kacper Kaczmarzyk, Mateusz Kaczmarzyk, Mateusz Jałowiczor).

Występy w Podegrodziu były nominacją przyznaną podczas Godów Żywieckich 2020, gdzie grupy kolędnicze zdobyły zaszczytne I i II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Słowa uznania i podziękowania kierujemy do instruktorów i opiekunów grup Marii Motyka, Józefa Łupieżowiec i Bartłomieja Rybka, którzy z zaangażowaniem i pasją prowadzą zespoły, zaszczepiając dzieciom i młodzieży szacunek dla tradycji. Młode pokolenie przejmując dziedzictwo kulturowe swych ojców staje się jego kontynuatorem i nadzieje na jego przetrwanie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.