Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Sukcesy matematyczne

W miniony weekend uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie Mateusz Gabzdyl został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów, w której uczestniczyło łącznie 11592 uczniów ze szkół podstawowych z całego kraju.

W zawodach finałowych w Warszawie brało udział już tylko 257 najlepszych uczestników. Uczniowie w rozwiązywaniu zadań musieli się wykazać nie tylko znajomością wzorów i twierdzeń, ale i umiejętnością kreatywnego podejścia do zadanych skomplikowanych problemów matematycznych.

Do OMJ mógł przystąpić każdy uczeń szkoły podstawowej lub gimnazjum. Zawody miały charakter trójstopniowy. Pierwsza część korespondencyjna poległa na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz rozwiązaniu testu w szkole uczestnika. Zawody drugiego i trzeciego stopnia polegały na rozwiązaniu każdorazowo po 5 zadań w czasie 180 min.
Mateusz Gabzdyl dodatkowo zajął pierwsze miejsce w I Konkursie Internetowego Kółka Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi ogromnego sukcesu.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-31 12:34:18
skuter66: Brawo Mateusz dla Ciebie i Twojej mamy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.