Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Sukcesy sportowe Gimnazjum nr 2 w Cieszynie w roku szkolnym 2014/2015

I miejsce drużyny Gimnazjum nr 2 w Cieszynie w Tenisie Stołowym Chłopców w finale powiatowym oraz awans do kolejnego etapu rozgrywek.

W dniu 23 października 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Cieszyna Szkół Gimnazjalnych, gdzie drużyna Gimnazjum nr 2 w Cieszynie zajęła I miejsce. 25 listopada 2014 roku odbył się w Chybiu  Finał Powiatu Cieszyńskiego,  gdzie po zaciętej rywalizacji drużyna chłopców z Gimnazjum nr 2 zdobyła I miejsce w powiecie, pokonując 1 punktem gimnazjum z Dębowca. Zwycięstwo to dało awans do dalszego etapu rozgrywek -  do zawodów rejonowych. Skład drużyny: Patryk Boczoń, Patryk Rucki, Mateusz Żebrok,  opiekun drużyny - mgr J. Nowakowski.

Warto zaznaczyć, że uczeń Patryk Rucki indywidualnie w Mistrzostwach Cieszyna zajął I miejsce.

II miejsce na poziomie grupy powiatu, w  dniu 25 września 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Cieszyna Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej. W zawodach tych Gimnazjum nr 2 w finale pokonało drużynę z Gimnazjum nr 1 stosunkiem bramek 11:0. Zwycięstwo to dało awans do rywalizacji na poziomie grupy powiatu, gdzie drużyna Gimnazjum nr 2 zajęła II miejsce, opiekun drużyny mgr M. Skark.

I miejsce w Mistrzostwach Cieszyna Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Chłopców, w dniu 12 grudnia 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Cieszyna, w  meczu półfinałowym drużyna z Gimnazjum nr 2 pokonała drużynę z GTE 2:0; następnie w finale zmierzyła się z drużyną Gimnazjum nr 1, gdzie po zaciętej walce wygrała 2:1 i awansowała do dalszego etapu rozgrywek , opiekun drużyny mgr J. Nowakowski.

I miejsce w Mistrzostwach Śląska w pływaniu stylem grzbietowym Michał Maniszewski, Gliwice 05. 12. 2014 r.

Dwa złote oraz dwa brązowe medale  w roku 2014 zdobył w Mistrzostwach Śląska w pływaniu stylem grzbietowym oraz stylem dowolnym Kacper Stoszek.

W 2014 roku godnie reprezentował Cieszyn również uczeń naszego gimnazjum Jakub Hanzel uzyskując złote medale oraz I miejsca w Śląskiej Lidze Młodzików oraz Międzynarodowych i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w hokeju na trawie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.