Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Światło na Przenikaniu

Pomysłowa improwizacja taneczna na melodię z filmu Różowa Pantera zainaugurowała jedenastą edycję salonu artystycznego Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie - Przenikanie.

Wernisaż miał miejsce w Wielkiej Galerii Teatru Cieszyńskiego w środę 26 lutego bieżącego roku. O godzine 17:00 pokaźna grupa gości oraz samych autorów zapełniła przestrzeń galerii. 

Myślą przewodnią - ideą tegorocznej wystawy było „światło”. Ten pomysł zainspirował ponad trzydziestkę młodych gimnazjalistów. To prawdopodobnie najwyższa liczba twórców uczestniczących w tym przeglądzie w całej jego dotychczasowej historii.

W tym miejscu warto podkreślić, że ilość nie miała wpływu na jakość prezentowanych dzieł. Liczną grupę prac stanowiły fotografie, gdzie pomysłowość i świeże spojrzenie ich autorów zaowocowały nastrojowymi obserwacjami natury i ciekawymi eksperymentami. Niezłą inwencją wykazali się twórcy obiektów przestrzennych, które stanowiły urozmaicenie wystawy. Autorzy prac malarskich i rysunków częstokroć wykorzystali temat do przedstawień symbolicznych, które są dowodem na to, jak różnorodne mogą być konotacje związane z tematem przewodnim.

Wystawa uczniów Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie została przyjęta niezmiernie ciepło i przychylnie. Wielu odwiedzających pozytywnie komentowało przedstawione prace i poziom wystawy. Te słowa to zachęta dla twórców i organizatorów, by imprezę kontynuować i rozwijać.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.