Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SPTE

W piątek 4 października Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego kolejny już raz świętowała Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była zabawa, była rywalizacja i oczywiście była matematyka. Uzupełnić działania odpowiednimi iloczynami lub czynnikami, połączyć karty w pary, wykonać obliczenia na laptopie – dla wielu naszych uczniów wykonanie tych zadań to była przysłowiowa „bułka z masłem”. Dla nich przewidziane są słodkie nagrody, bo jak co roku hasło tego dnia to „Tabliczka czekolady za tabliczkę mnożenia”.

Nad poprawnością rachunkową czuwało siedmiu egzaminatorów – Kasia, Kornelia, Janek, dwóch Piotrków, Adam i Tymek – którzy czujnym okiem kontrolowali poczynania uczestników konkursu.

Podczas przerw także można było pogłówkować. Zabawa poległa na uzupełnieniu kodu QR. Aby to zrobić wystarczyło rozwiązać pięć zadań. Liczby będące wynikami, wskazywały które pola kodu QR trzeba zakolorować. Jeśli ktoś zrobił to poprawnie, po zeskanowaniu pojawiał się komunikat „GRATULUJĘ! JESTEŚ MISTRZEM”. Poprawne rozwiązania wezmą udział w losowaniu nagród.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.