Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody jest obchodzony 22 marca. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w grudniu 1992 roku, w Rio de Janeiro. 

Z tej okazji w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera, jak co roku, odbyły się obchody Światowego Dnia Wody pod hasłem „Dostęp do wody dla wszystkich.”
Nasi uczniowie oraz zaproszeni goście z SP 2 sprawdzali swoją wiedzę na temat wody z różnych dziedzin. Następnie w auli, gdzie znajdował się „ Waterland ”, uczestnicy imprezy wzięli udział w prelekcji „ Człowiek i woda ” oraz w warsztatach dotyczących racjonalnego wykorzystania wody i sposobach jej oszczędzania przygotowanych przez p. Blandynę Gwiazda. Pod koniec imprezy konkurs wiedzy o wodzie został rozstrzygnięty. 
Zwyciężyła klasa 2 M, a w grupie młodszej uczniowie klasy 7 A z SP 2. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. dyrektor Bożenę Cholewę oraz gościa specjalnego p. Barbarę Kłosowską z Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego.
Nie zapomniano o jabłkach i butelkach z wodą, aby uzupełnić powszechny niedobór wody w naszym organizmie. Obchody Światowego Dnia Wody były jak zawsze świetną zabawą oraz możliwością poszerzenia wiedzy na temat wody.
Była to kolejna okazja zwrócenia uwagi na ciągle niedocenione znaczenie wody i jej rolę w życiu człowieka.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.