Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Święto Patrona w SP6

W Szkole Podstawowej nr 6 w Ustroniu mamy powody do świętowania. Dokładnie 30 lat temu nasza szkoła zyskała patrona w osobie miejscowego pedagoga, społecznika, nauczyciela, pisarza i harcerza a także więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz – Józefa Kreta. Z tej okazji przygotowaliśmy uroczystą akademię, na której przypomnieliśmy zasługi naszego patrona w przystępnej, teatralnej formie, odnieśliśmy się do głoszonych i  realizowanych przez niego ideałów w wykonanym po raz pierwszy hymnie SP6 a także słowem, muzyką i obrazem przedstawiliśmy historię i współczesność szkoły. Akademię uświetniły wiersze uczniów o naszej szkole i życzenia dla niej zaprezentowane przez zwycięzców szkolnych konkursów literackich. Całości dopełniły piękne dekoracje i wystawa szkolnych pamiątek.

Świętowaliśmy nie tylko we własnym gronie.  Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęli przedstawiciele władz miasta  na czele z panem burmistrzem Ustronia Przemysławem Korczem i panem przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Janikiem, którzy obdarzyli nas miłymi słowami i sympatycznym podarunkiem. Życzenia  przyjęliśmy również od obecnych na uroczystości  dyrektorów ustrońskich szkół podstawowych oraz pani przewodniczącej Oddziału ZNP w Ustroniu Ewy Lankocz.

Uroczystość i wieńczący ją bankiet przebiegły w uroczystej i jednocześnie miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wszyscy ich uczestnicy zgadzają się z wnioskiem, że w Ustroniu- Nierodzimiu wyjątkowa postać – jaką jest Józef Kret -  patronuje wyjątkowej szkole.

SP6 Ustroń

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.