Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Świętujemy Niepodległość

Wyjątkowo szczególna w treści była tegoroczna uroczysta akademia w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu poświęcona Świętu Niepodległości. Zapoczątkowana została hymnem narodowym, którego cztery zwrotki odśpiewali uczniowie wraz z nauczycielami. Główną część uroczystości stanowił montaż słowno-muzyczny,  obrazujący bohaterskie zmagania wielu pokoleń patriotów o niepodległość Rzeczypospolitej. Nie sposób w krótkim programie artystycznym zmieścić heroizm naszych przodków oraz uświadomić ile im zawdzięczamy. Młodzi aktorzy w bardzo sugestywny sposób przedstawili inscenizację tragicznych losów Polski aby oddać hołd bohaterom minionego stulecia i wyrazić wdzięczność za wolną Ojczyznę. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, którymi wyrażono szacunek dla ojczyzny i jej bohaterów.

Mamy nadzieję, że wszelkie działania, które podjęto w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu w celu upamiętnienia tego niezwykłego wydarzenia pozostaną na trwale w sercach i umysłach naszych uczniów. Będą wskazówką dla młodych ludzi, że patriotyzm jest wymagający i zawsze należy przedkładać cele ważne dla ojczyzny nad osobiste, a także być gotowym do pracy dla jej dobra.

 

 

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.