Sześć medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

Dużym sukcesem zakończył się start naszych zawodników na XI TURNIEJU KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR MIASTA WODZISŁAWIA ŚLĄSKIEGO, który odbył się 19 maja 2018 z udziałem około 160 karateka z 25 klubów.
Klub z Cieszyna zdobył sześć medali – 4 złote i 2 srebrne.
W kategorii juniorek (do 18 lat) +55 kg dużą niespodziankę sprawiła Marysia FRANEK zdobywając złoty medal. W tej samej kategorii drugie miejsce i medal srebrny zdobyła Zuzia PASTERNY.
W kategorii juniorów do 65 kg w pięknym stylu złoty medal wywalczył Igor WOJACKI. W jego przypadku cieszy fakt, że ciężkie treningi zaczynają przynosić widoczne rezultaty oraz, że zaczyna wykorzystywać swoje predyspozycje do walki – mówi Bogdan KUBICA prezes i trener CSK.
Kolejny złoty medal zdobyła w kategorii młodziczek do 45 kg Laura BRANNY. Wszystkie walki wygrała zdecydowanie, w tym jedną przed czasem.
Czwarty złoty medal to historyczne wydarzenie, bo jest to pierwszy medal zdobyty w kata w historii cieszyńskiego klubu i to od razu złoty. Zdobył go Cezary LOSKA w kategorii dzieci.
Srebrny medal dorzucił jeszcze Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 45 kg.
Do strefy medalowej nie udało się przebić Wiktorowi LISZCE oraz Urszuli i Norbertowi WAŁACH.
Sędzią na zawodach z ramienia naszego klubu był Dariusz KUBICA, a sędzią głównym był Shihan Janusz PIÓRKOWSKI z Jastrzębia.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy postawy w walkach i życzymy sukcesów.