Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Szkoła bez granic – walentynkowe spotkanie

       W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu ruszył projekt SZKOŁA BEZ GRANIC. Ma on na celu integrację młodzieży, rywalizację sportową i zawodową w branży przyrodniczo-technicznej. Ponadto chcemy przybliżyć uczniom szkół podstawowych specyfikę nauczanych u nas zawodów, a także promować podjęcie naszych ciekawych kierunków kształcenia. W tym roku rozszerzamy ofertę kształcenia o nowe kierunki.   

     Na pierwszy ogień poszły takie zawody jak technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, a także kucharz. Nasi zaproszeni goście z okolicznych szkół podstawowych chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach, pokazach i rozgrywkach sportowych. W pracowni architektury krajobrazu szkicowali martwą naturę, a następnie przeprowadzili studium rysunkowe na sztalugach. Był to wstęp do prac projektowych, z jakimi mierzą się uczący u nas przyszli architekci krajobrazu. Niektórzy z nich tworzyli walentynkowe serca, które wykorzystają w swoich kompozycjach florystycznych.  Z zainteresowaniem uczestniczyli również w pokazie synchronicznej obsługi kelnerskiej przygotowanej przez techników żywienia i usług gastronomicznych. Zwieńczeniem imprezy był towarzyski mecz piłki siatkowej. Nasi goście otrzymali również walentynkowe piernikowe serca w całości wykonane przez uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia z zawodu kucharz. Dalsze spotkania są przewidziane w następnych miesiącach a wraz z nimi kolejne niespodzianki.  

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.