Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Technicy z ZSTiO w Skoczowie zwiedzali Tavirę w Portugalii

W dniu 29 września grupa 18 uczniów, kształcących się w zawodach technik elektronik i technik pojazdów samochodowych wraz z 2 nauczycielkami, wyruszyła spod szkoły w Skoczowie na lotnisko do Krakowa, a stamtąd dalej do Hiszpanii. W Sewilii chłopcy spędzą 4 tygodnie na pracy, nauce i poznawaniu innej kultury. Ich wyjazd jest realizowany w ramach europejskiego programu edukacyjnego ERASMUS+. Szczególnie ciekawa była wycieczka do Taviry w Portugalii, miasteczka położonego w popularnym wśród turystów regionie Algarve.

Panorama miasta składa się głównie ze spadzistych dachów i budowanych na przestrzeni wieków kościołów. Nieskończone piaszczyste plaże, piękna rzeka Gilao, urokliwe drzewa figowe i migdałowe to wizytówka Taviry. Miasto zdołało uchronić się przed nowoczesnością i masową turystyką, zachowując tradycyjny charakter i strukturę wioski rybackiej. Zróżnicowana architektura odzwierciedla bujną historię Taviry. Są tu ślady panowania Arabów, Wielkich Mistrzów Zakonu Świętego Jakuba oraz Cesarstwa Rzymskiego.

Podczas wycieczki młodzi technicy ze Skoczowa zwiedzili: Ponte Romana (most Rzymski), Praca da Republica (Plac Republiki), Castillo Moreno (zamek Mauretański), Santa Maria do Castelo (najstarszy kościół w Tavirze). Nie zapomną również pobytu na złotej plaży na wyspie Ilha da Tavira oraz kąpieli w Oceanie Atlantyckim na strzeżonej plaży.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją