Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Technicy ze Skoczowa znów w Sewilli!

29 września uczniowie Technikum z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie - przyszli technicy pojazdów samochodowych i technicy elektronicy -  rozpoczęli swoją czterotygodniową przygodę w Hiszpanii. Przyjechali tu na praktykę w hiszpańskich firmach w ramach projektu Erasmus+ (po raz 5.), ale także będą uczyć się języka, poznawać kulturę i życie mieszkańców południowej Hiszpanii.

Sewilla – miasto, którym mieszkają i pracują -  przywitała ich piękną, letnią pogodą (temperatury w dzień powyżej 30 stopni C). Uczniowie wraz z opiekunami zamieszkali w rezydencji  w dzielnicy Nervion. W niedzielę wybrali się na wycieczkę do Las Setas - cudownego miejsca pod względem architektonicznym i widokowym. Spacerowali po niezwykłym Placu Hiszpańskim, obserwowali latające papugi w centrum miasta, zachwycali się pięknem Torre del Oro oraz Katedry wraz z niesamowitą wieżą Giralda, która może Polakom przypominać pewien ,,cud architektury” w Warszawie...  

Jak widać – są zachwyceni Sewillą. Informują:  ,,Wszystkie wrażenia z pobytu zamieszczamy na naszej stronie  ElektroMech Sevilla 2018/ZSTiO Skoczów.  Zapraszamy serdecznie do jej odwiedzania. Hola!” 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-07 15:57:18
bronek91: Podejrzewam, iż spora część tych młodych Techników, przyszłych wysoko kwalifikowanych inżynierów, konstruktorów itd. zamiast wspierać POLSKĄ GOSPODARKĘ (niestety to zależy od polityków, którzy młodemu pokoleniu nie gwarantują w Polsce odpowiednich warunków rozwoju) jako kierunek migracji nie wybiorą Hiszpanii, ponieważ lepsze warunki z pewnością zapewnią Niemcy. Zatem to języka i kultury niemieckiej proponuję się uczuć. In plus geograficznie Niemcy leżą bliżej Polski a pod niemiecki przemysł zawieszone są zakłady występujące na znacznej części terenów Polski, Czech, Słowacji i nawet Węgier. Oto przykład jak polski kapitał jest przechwytywany przez inne kraje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.