Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Tradycja jasełkowa Przedszkola Publicznego nr 2 w Skoczowie

To już tradycja. Po raz 22, a w sali widowiskowej „Pod Pegazem” po raz 16, można było podziwiać szczególny występ artystyczny przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Skoczowie. Wśród publiczności nie zabrakło najbliższych małym aktorom - babć, dziadków i rodziców, ale także zaproszonych gości oraz przedszkolaków, uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

Tradycja jasełkowa jest ciągle żywa i kultywowana w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Skoczowie. Jasełka przygotowane przez dzieci są nie tylko pięknym, bożonarodzeniowym wydarzeniem, ale także uczą najmłodszych obcowania ze sceną, mikrofonem i wystąpieniami publicznymi. Co roku inne przedstawienie, przygotowywane jest przez nauczycielki z przedszkola na Targowej. Scenariusz jasełek stał się bliższy dzieciom z tego powodu, że Świętą Rodzinę w stajence odwiedzają kolejno śnieżynki, aniołki, dzieci, kotki, pastuszki, gwiazdka, kaczuszki, trzej królowie, jeżyki. W tym roku autorką scenariusza była mgr Agnieszka Ślęzak.

Dzieci przygotowywały się do występów ćwicząc śpiew i ucząc się na pamięć poszczególnych ról. Odnalazły się również w kostiumach, które przez 22 lata zgromadziła garderoba przedszkola. Występy trwały przez trzy dni. Najpierw popisy artystyczne obejrzeli rodzice, kolejnego dnia babcie i dziadkowie wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których wymienić należy: Księży – z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej ks. pastora Alfreda Borskiego, z Parafii Rzymskokatolickiej ks. Wojciecha Tyczyńskiego, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” Janusza Skowrońskiego, Sekretarz Gminy Skoczów Beatę Macurę, Dyrektor MCK „Integrator” Julię Raszkę, katechetki pracujące w przedszkolu i byłą dyrektor placówki – mgr Danutę Król. Poczęstunek dla babć i dziadków oraz zgromadzonych gości przygotowali rodzice przedszkolaków.

Ostatni dzień występów adresowany był do wszystkich, którzy byli chętni podziwiać występy, szczególnie młodszych kolegów z przedszkola, uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, a wśród nich absolwentow naszego przedszkola oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznych „Feniks” i „Caritas”.
Ogromną radość dzieciom sprawiły gromkie oklaski i obecność tak licznie zgromadzonej publiczności. Nie speszeni widokiem tylu osób, mali aktorzy niejednokrotnie zadziwiali znakomitym odegraniem swojej roli. Dziękujemy dzieciom za dostarczenie pięknych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli realizację występów.

 

Nauczycielki grup starszych z Przedszkola Publicznego nr 2 w Skoczowie

 

Dziękujemy za fotoreportaż Redakcji Portalu OX.PL i Panu Bartłomiejowi Kukuczowi

https://wiadomosci.ox.pl/jaselka-przedszkolakow,62037

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.