Trwa dobra passa Cieszyńskiego Kyokushin

W sobotę 18.05.2019 r.  na XII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, Cieszyński Klub Karate Kyokushin zdobył 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale.
Złoty medal wywalczyła Zuzanna PASTERNY w kategorii kumite juniorek +55 kg. Zuzia ani na moment nie była zagrożona. Wygrała trzy pojedynki, wszystkie przed czasem.
Drugi złoty medal dla naszego klubu zdobył Igor WOJACKI w kategorii kumite juniorów do 65 kg. Również wygrał zdecydowanie swoje trzy pojedynki.
Kolejny złoty medal wywalczył Michał LEŃCZUK w kategorii kumite kadetów do 45 kg. Była to najliczniej obsadzona kategoria i Michał, aby zwyciężyć musiał pokonać 4 rywali. Na uwagę zasługuje fakt, że większość walk zakończył przed czasem nokautując niskimi kopnięciami low kick. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Cezary LOSKA, który dodatkowo zdobył jeszcze złoty medal w kata.
Piąty złoty medal dla Klubu wywalczyła Ewelina JORDAN w kumite kadetek do 40 kg. Stoczyła cztery pojedynki w tym pasjonujący finał, gdzie w dogrywce zdominowała swoją rywalkę. Jeżeli chodzi o Ewelinę, to cieszy fakt, że dołączyła do grupy już utytułowanych zawodników klubu – mówi Bogdan Kubica prezes i trener klubu. W tej samej kategorii brązowy medal zdobyła Pola ROBOSZ.
Również złoty medal zdobył Norbert WAŁACH w kategorii kumite kadetów +45 kg. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Michała WAJNERA (srebrny medal).
Srebrny medal zdobyła Urszula WAŁACH w kategorii młodziczek do 45 kg, a brązowy Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 50 kg.
Anieli ROBOSZ i Adamowi SZYDŁOWSKIEMU nie udało się przebić do strefy medalowej, chociaż Adaś był bardzo blisko.
Organizatorem Turnieju był Wodzisławski Klub Karate Kyokushin na czele z sensei Arkadiuszem Mikułką. Sędzią głównym był Shihan Janusz Piórkowski. Sędziami z naszego klubu byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny, a kierownikami ekipy Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.
Wszystkim zawodnikom gratuluję startu i osiągniętego sukcesu jak również bardzo dziękuję rodzicom za pomoc i wsparcie –  mówi Bogdan Kubica.