Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzy medale Cieszyńskiego Kyokushin w Pucharze Śląska

W dniu 26 maja 2018r. w Rudzie Śląskiej odbył się IV Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 450 karateków z 31 klubów. Cieszyński klub zdobył trzy medale.

Złoty medal i Puchar Śląska zdobyła Zuzia PASTERNY w kategorii juniorek do 60kg. Wszystkie swoje waliki wygrała zdecydowanie przez wazari.

Bardzo dobrze spisał się również Paweł WOJACKI w kategorii młodzików do 45kg zdobywając srebrny medal. Dwie walki wygrał przed czasem, jedną przez decyzje sędziów, natomiast w finale po wyrównanej walce uległ swojemu przeciwnikowi również decyzją sędziów.

Brązowy medal dla naszych barw zdobył Igor WOJACKI w kategorii juniorów do 65kg. W półfinale stoczył najlepszą swoją walkę w tym sezonie i liczyliśmy na co najmniej dogrywkę ponieważ nasz zawodnik uzyskał w końcówce optyczną przewagę nad swoim rywalem - utytułowanym zawodnikiem gospodarzy. Niestety sędziowie niejednogłośnie orzekli zwycięstwo rywala.

Organizatorem turnieju był Rudzki Klub Kyokushin Karate. Sędzią głównym - shihan Edward Urbańczyk, sędzią technicznym - shihan Andrzej Manecki oraz shihan Janusz Piórkowski. Sędzią na zawodach z ramienia naszego klubu był Dariusz Kubica, a kierownikiem ekipy sensei Bogdan Kubica. Zawody obywały się na czterech matach, a cały turniej był przeprowadzony niezwykle sprawnie i szybko, za co należy się uznanie organizatorowi.

To był ostatni start naszych zawodników w tym sezonie. Przed nami Mistrzostwa Europy 21-22 września 2018 w Kaliningradzie oraz być może Mistrzostwa Świata 2-3 listopada 2018 w Astana – Kazachstan-mówi Bogdan Kubica prezes i trener CSK.

Życzymy sukcesów.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-05 08:15:00
wyśmienity cwaniaczek: co to jest za kolo na tym plakacie ??? ktoś ważny , mądry czy po prostu to reklama restauracji shushi ??????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją