Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Turniej Minikoszykówki MU 12

W Dniu 8.12.2018 został rozegrany na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 turniej. Do naszego miasta przyjechały zespoły z Tychów oraz Dąbrowy Górniczej. Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy Stela Cieszyn a MOSM Tychy. Mecz był pełen emocji w pierwszej kwarcie prowadziła drużyna gości 1:17, ale od drugiej kwarty to Cieszyn zaczął nadrabiać kosze i wynik na tablicy po 1 połowie 15: 19 dla gości.

Obie drużyny nie zwalniały tempa, publiczność mogła zobaczyć koszykówkę na wysokim poziomie. Niestety w drugiej połowie gospodarze popełniają podstawowe błędy i to zespół z Tychów odskakuje na 16 punktowe prowadzenie. Stelaki jednak są znani z walki do końca meczu. 4 kwarta to znowu punkt za punktem, Tychy jednak utrzymują prowadzenie i to oni wygrywają 47:67.
Drugi mecz rozgrywa drużyna MKS Dąbrowa Górnicza- MOSM Tychy. W tym meczu widać zmęczenie Tyszan po meczu z Cieszynem. I po pierwszej połowie to Dąbrowa Górnicza wygrywa 15:14. Druga połowa jednak należy dla zespołu z Tychów. Mocna obrona i szybki atak jest receptą na zespół z Dąbrowy. Tyszanie wygrywają 44:31.

W trzecim meczu gospodarz STELA Cieszyn rozgrywa ostatni mecz z MKS Dąbrowa Górnicza. Stelaki zmotywowane przez swojego Trenera Pawła Łysienia wchodzą na boisko. Od pierwszych minut prowadzą i tak zostaje do końca meczu. Mocna obrona i kilka świetnych szybkich ataków pokazuje, że to Cieszyn wygra ten mecz. Mecz kończy się dla Stela Cieszyn 71:52.

Gratulacje dla wszystkich zespołów. Dzisiejszy turniej był pełen emocji dla kibiców, rodziców. Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom z klubu za pomoc przy organizacji turnieju. Chcemy też podziękować supermarketowi KAUFLAND Cieszyn za wsparcie naszego klubu w tym turnieju.