UCZENNICA Z ZSPT W MIĘDZYŚWIECIU W GRONIE NAJLEPSZYCH NA ŚLĄSKU!

Barbara Kohut z IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu znalazła się w gronie 30 najzdolniejszych uczniów Śląska – stypendystów Marszałka Województwa Śląskiego.

            Stypendium to jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Zgłosiło się 160 kandydatów, spośród których wybrano elitarne grono stypendystów. Barbara Kohut jest laureatką XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

w kategorii Gastronomia – zajęła 1 miejsce w Polsce! Ma też najwyższą w szkole średnią ocen, fantastycznie godzi obowiązki szkolne z rozwijaniem swoich zainteresowań.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od trzech lat są w gronie najlepszych uczniów na Śląsku. W poprzednich latach stypendium to dwukrotnie otrzymała Agnieszka Greń z klasy IV tż za osiągnięcia sportowe.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 22 września w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Gospodarzami spotkania byli Pan Michał Gramatyka – wicemarszałek województwa śląskiego i Pani Lucyna Ekkert – radna Sejmiku Województwa Śląskiego. 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją