Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
kontakt24

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Uczniowie SPTE pracowici jak pszczółki

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego najczęściej jest wesoło,  gwarno i rojno – jak w ulu. O tym, jak naprawdę jest w ulu mogli się przekonać uczniowie klas pierwszych podczas lekcji o roli pszczół w przyrodzie. Ciekawie i barwnie opowiadała im o tych małych, ale jakże ważnych stworzonkach pani dyrektor – mgr Joanna Gibiec, która pracuje nie tylko w szkole, ale także w rodzinnej pasiece. Uczniowie jak zaczarowani przyglądali się swojej pani dyrektor ubranej w strój pszczelarza i słuchali opowieści o miodzie, pyłku, wosku i kicie, z którego powstaje propolis. Z zaciekawieniem poznawali zwyczaje królowej matki, pszczół i trutni. A że w SPTE wiemy, że doświadczyć pozwala lepiej zrozumieć, uczniowie mieli okazję zobaczyć ramkę pracy pszczół, narzędzie do odymiania, materiały do znakowania matki oraz ramkę, na której prowadzi się hodowlę matek. Lekcja zakończyła się słodko i smakowicie – degustacją miodu.

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego bywa rojno jak w ulu, a uczniowie są pracowici jak pszczoły, zatem taka pani dyrektor to właściwy człowiek na właściwym miejscu!

A.C.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.