Uczniowie "Stalmacha" poznają tajniki dziennikarstwa

W piątek 24 listopada 2017 r. grupa uczniów kl. 2b Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha w Wiśle, uczęszczająca na dodatkowe zajęcia z wiedzy o mediach współczesnych, wyjechała do Pszczyny, aby zwiedzić tamtejsze Muzeum Prasy Śląskiej. Młodzież uczestniczyła w interesujących warsztatach introligatorskich i dziennikarskich. Następnie w bibliotece ATH w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie przybliżające zasady działania biblioteki i czytelni. Po wykładzie uczniowie skorzystali z oferty kina i obejrzeli film „Morderstwo w Orient Expressie”, z którego napiszą recenzję.

Natomiast następnego dnia, w sobotę 25 listopada, uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych przez nauczycielkę języka polskiego - Renatę Sikorę. Prowadzący je gość omówił z uczniami metamorfozy tytułów we współczesnej prasie, sposoby tworzenia lidu, scharakteryzował też wybrane gatunki prasowe. Teoria została wzbogacona o ćwiczenia praktyczne, które zyskały akceptację i mocno uaktywniły uczniów. Była to także okazja do rozmowy o tym, jak zostać dziennikarzem. Mówiono również o oczekiwaniach młodych czytelników wobec zawartości prasy lokalnej.

Taki sposób przeprowadzenia zajęć z wiedzy o mediach współczesnych bardzo się podobał i sprawił, że planujemy kolejne spotkania i atrakcje.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją