Uczniowie z cieszyńskiego ZST na Ferii de Abril w Sevilli

Piątek to półmetek praktyk elektryków i energetyków z ZST im. Langera w Cieszynie. Staż odbywa się w ramach programu ERASMUS+. Uczniowie konstruują model domu energetycznie samowystarczalnego. Zaprojektowali już i wykonali pierwsze instalacje elektryczne oraz dokonali odpowiednich pomiarów koniecznych do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Tymczasem w Sewilli trwa całotygodniowe święto – Feria de Abril, w czasie którego mieszkańcy miasta spotykają się w specjalnie zbudowanych na tę okazję casetas, częstują się różnego rodzaju tapas (przekąskami) i tańczą regionalną odmianę flamenco, zwaną sevillanas. Świętowaniu towarzyszą paradne przejazdy konnych dorożek.

Po praktykach uczniowie mieli okazję zakosztować atmosfery tego święta, co stworzyło niepowtarzalną okazję do poznawania barwnej i intrygującej kultury Andaluzji. Największe wrażenie zrobiły na nich piękne mieszkanki Sewilli, które na tę okazję przebierają się w tradycyjne suknie w stylu flamenco.

 

Zachęcamy do śledzenia poczynań uczniów ZST na fanpage'u: https://www.facebook.com/pages/Polska-Energia-W-Hiszpanii/770299759711166

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją