UCZNIOWIE Z ZSP-T NA DOŻYNKACH W SKOCZOWIE

W dniu 10 września 2017r. odbyły się Dożynki Powiatowo - Gminne-Ekumeniczne w Skoczowie. Tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie, a jednocześnie radosne spotkanie  rolników i wszystkich mieszkańców. 

            Zespół Szkół Przyrodniczo - Technicznych w Międzyświeciu uczestniczył w przygotowaniach oraz w samych uroczystościach dożynkowych. Przy pięknej pogodzie, już od wczesnych godzin rannych trwały przygotowania do tego ważnego rolniczego święta. Bardzo chętnie uczestniczyliśmy w barwnym korowodzie dożynkowym oraz z przyjemnością uczniowie naszej szkoły rozdawali chleb upieczony z tegorocznych plonów wśród zgromadzonych. Na rynku skoczowskim nie zabrakło również naszego stoiska z przepysznymi plackami ziemniaczanymi. Na zaproszenie organizatora dożynek został przygotowany poczęstunek dla gości. Uczniowie oraz nauczyciele dołożyli ogromnych starań do wykonania potraw, aby wszystkim uczestnikom smakowało.

            Do organizacji tego ważnego święta włączyli się nauczyciele oraz uczniowie, bo tematyka rolna oraz jej tradycje są bliskie naszego serca. 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją