Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych na stażu w Portugalii.

Od 15 kwietnia 2018 roku grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie przebywa na 2-tygodniowym stażu w Bradze w Portugalii.

Uczniowie są pod opieką pani Doroty Skark – Pieprzki i pani Teresy Machej. Praktyki zagraniczne są realizowane w lokalnych firmach dla 8 techników geodetów i 8 techników renowacji elementów architektury w  ramach  projektu „A może staż?” programu Erasmus+.

Oprócz kompetencji zawodowych w swojej branży uczniowie podnoszą umiejętności językowe i kulturowe. Mają też okazję nawiązać międzynarodowe kontakty z uczniami z innych krajów m.in. z Bułgarii, Czech, Słowacji i Turcji. Oprócz praktyk zawodowych uczniowie zwiedzili Lizbonę, Porto, Viana do Castelo, Porto de Lima oraz przebywali nad oceanem. W Bradze atrakcją był  szlak baroku z zabytkową zabudową, Bom Jesus i Samerio.

Potwierdzeniem zdobytych umiejętności będą certyfikaty potwierdzające odbyty staż przez Bragamob oraz dokumenty Europass Mobilność. Praktyki w Portugali kończą się 28 kwietnia 2018 roku.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją