Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ukraina - podsumowanie

18 października 2018 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie odbyło się uroczyste podsumowanie międzynarodowego, polsko-ukraińskiego projektu „Razem muzycznie, folklorystycznie”, sfinansowanego przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży, a przygotowanego w ramach działalności fundacji „Możesz wiedzieć więcej” przy ZST.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, m.in. pan Andrzej Łukasiak – Przewodniczący Komisji Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie, bliscy i przyjaciele uczestników projektu oraz społeczność ZST. W ramach upowszechniania rezultatów działań projektowych młodzież zaprezentowała efekty swojej pracy w postaci filmów upamiętniających przebieg całego przedsięwzięcia.

Głównym produktem działań jest teledysk przygotowany do piosenki o polsko-ukraińskiej przyjaźni oraz współpracy Kolegium ze Zborowa z Fundacją działającą przy ZST. Słowa napisał Jozef Martyniuk, a muzykę skomponował Jurij Makowynski – nauczyciel zaprzyjaźnionej szkoły. Utwór wiernie oddaje klimat relacji obu organizacji, które współpracują ze sobą od 2012 roku. Spotkanie było okazją do wspomnień związanych z wyjazdem na Ukrainę. Dzięki multimediom młodzież połączyła się ze swoimi ukraińskimi przyjaciółmi. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ten projekt był wyjątkowy i na pewno będzie inspiracją do powstawania kolejnych. Autorkami tegorocznego były: Lubomira Iskrzycka i Sylwia Tomiczek.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją