Uroczyste podsumowanie projektu PO WER

W Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie uroczyście podsumowano realizację projektu „ Europejskie praktyki trampoliną do sukcesu młodych techników ”, wdrażanego w ramach programu PO WER i finansowanego ze środków unijnych. 13 grudnia 2016 r. do auli szkoły licznie przybyli uczestnicy projektu wraz z rodzinami oraz dyrekcja szkoły i przedstawiciele grona pedagogicznego. W to zimowe popołudnie jeszcze raz wróciliśmy wspomnieniami do słonecznej Hiszpanii. O projekcie  dużo pisaliśmy już wcześniej, podczas całego roku jego realizacji.

     We wtorek  uczestnicy projektu ( dwie grupy po 18 uczniów – przyszli technicy elektrycy, technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technicy mechanicy i technicy mechatronicy ) odebrali certyfikaty potwierdzające udział w stażu oraz znajomość podstaw języka hiszpańskiego. Przedstawiciele poszczególnych grup przedstawili swoje relacje ze stażu oraz dokonali prezentacji zdjęć i filmów. Wystąpieniom uczniów towarzyszyła spontaniczna reakcja zgromadzonych gości, często śmiech i burza oklasków. Miło było jeszcze raz powspominać te cudowne, niezapomniane chwile !!!

    Ciekawym elementem spotkania była prezentacja tablicy demonstracyjnej dokonana przez ucznia z grupy elektryków. Tablica ta stanowi doskonałe narzędzie edukacyjne, imitujące prawdziwe warunki występujące w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia, np. w domach jednorodzinnych. Prezentowana pomoc dydaktyczna została zakupiona ze środków finansowych projektu i będzie służyła do upowszechniania rezultatów projektu, gdyż nawiązuje ściśle do tematyki stażu pierwszej grupy – stworzenia domu energetycznie samowystarczalnego wraz z instalacjami wewnątrz budynku.

      Pani dyrektor mgr Bożena Cholewa w swoim wystąpieniu podziękowała autorkom projektu – mgr inż. Katarzynie Zorychcie i mgr Ewie Jusze, koordynatorkom projektu – mgr Lubomirze Iskrzyckiej i mgr inż. Dorocie Spandel, opiekunom grup młodzieży wyjeżdżającej na staż, uczestnikom projektu i ich rodzicom. Podkreśliła też w swoim wystąpieniu, że ZST od początku aktywnie uczestniczy w projektach unijnych i będzie w nich uczestniczyć w przyszłości. Na koniec wszyscy uczestnicy projektu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

    Tak oto kolejni uczniowie TME nr 3 ukończą szkołę bogatsi w zdobytą wiedzę praktyczną, doświadczenia i umiejętności, podstawy języka hiszpańskiego, a także znajomość kultury, tradycji i zabytków Hiszpanii. Mamy nadzieję, że będzie to im pomocne w odnalezieniu się na rynku pracy.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją