Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uroczyste rozdanie dokumentów z mobilności zagranicznej w skoczowskim ZSTiO

20 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste rozdanie dokumentów Europass Mobilność uczniom biorącym udział w drugiej turze mobilności w ramach projektu ERASMUS+ „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy”.

Uczniowie w trakcie spotkania przedstawiali swoje prezentacje i filmy z pobytu w Rimini.

CZAS NA PODSUMOWANIE PROJEKTU

31 maja zakończyła się realizacja projektu „Staże zagraniczne przyszłych techników- nowe doświadczenie szansą na sukces zawodowy" w ramach programu Erasmus+.

4-godniowe praktyki 32 uczniów klas 2, 3 i 4 technikum z ZSTiO, kształcących się w zawodach technik handlowiec oraz fototechnik odbywały się w Rimini w firmach handlowych i fotograficznych. Program praktyk został dostosowany do realizacji celów stażu oraz oczekiwanych rezultatów i podlegał ewaluacji ECVET. Projekt umożliwi uczniom zetknięcie się z rzeczywistymi warunkami rynkowymi panującymi we włoskich firmach handlowych i fotograficznych, co przełoży się na nowe doświadczenie zawodowe. Ważne było, aby stworzyć możliwość poznania praktycznych, a zarazem europejskich rozwiązań w dziedzinie, w której zdobywa kierunkowe wykształcenie młody człowiek. Dla przyszłych handlowców i fototechników ważny jest kontakt z klientem, a zakończony staż dał dodatkowo możliwość komunikacji z obcojęzycznym klientem, co przyczyniło się do obniżenia bariery językowej, szybkiego nabywania umiejętności komunikacyjnych oraz udoskonalenia znajomości specjalistycznego języka zawodowego. Redagowanie sprawozdań i wpisów na profilu Facebooka w języku angielskim było dodatkowym narzędziem w rozwijaniu umiejętności językowych.

Odbyły się w sumie cztery wycieczki, dwie do Wenecji i dwie do San Marino. Uczestnicy mieli możliwość spacerowania po pięknej plaży w okresie zimowym i późnojesiennym oraz poznania sąsiedniej miejscowości- Riccione- słynnej pod względem wypoczynkowym. Praktyka zawodowa zorganizowana w ramach programu Erasmus + była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów jak i ich opiekunów. Wpłynęła na ich rozwój pod względem zawodowym i językowm. Dzięki nowym doświadczeniom uczestnicy stażu stali się bardziej pewni siebie i  przekonani  o własnych umiejętnościach. Pewność siebie, otwartość i ciekawość  otworzyła im drogę do podejmowania nowych wyzwań w przyszłości. Dodatkowym atutem udziału  w projekcie był wzrost poziomu odpowiedzialności podczas podejmowania nowych zadań i działań, otwartości i wrażliwości międzykulturowej, uwrażliwiła na różnice mentalne i kulturowe.

Koordynator: Karina Rusok-Stanisławska

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją