Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Ustrońskie technikum laureatem konkursu OSE

Wyjątkowo udany okazał się dla technikum Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu początek bieżącego roku szkolnego. We wrześniu został bowiem przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs #OSEWyzwanie. Konkurs ten odbył się w ramach programu publicznej sieci telekomunikacyjnej zaprojektowanego i realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz państwowym instytutem badawczym NASK, a celem tego programu jest umożliwienie szkołom dostępu do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. W tym ogólnopolskim konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice, a dodatkowym warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Szkoły mogły również zgłaszać dodatkowo swój udział w programie CodeWeek2019 oraz w projekcie OSEHero. Nagrodami w tym konkursie były mobilne pracownie multimedialne, które składają się z 16 laptopów, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Końcem września ogłoszone zostały wyniki konkursu #OSEWyzwanie. Wzięło w nim udział 1606 szkół z całej Polski. W województwie śląskim laureatami konkursu zostało 69 szkół, a w powiecie cieszyńskim 7 szkół, w tym 4 szkoły podstawowe, 2 szkoły specjalne oraz Technikum w Ustroniu, które tym samym wzbogaciło się o kolejną (już szóstą) pracownię komputerową, tym razem mobilną. Ten niewątpliwy sukces jest efektem znakomitej współpracy uczniów  klasy 4 technikum: Marka Legierskiego, Jana Podżorskiego i Jakuba Michałka, którzy stworzyli pracę konkursową z nauczycielami koordynującymi udział w konkursie: Alicją Krzywoń, Wojciechem Nawrockim i Markiem Sikorą.

Marek Sikora

nauczyciel ZST Ustroń

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.