Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

VENI VIDI VICI

Kolejne starcia – kolejne zwycięstwa .

W dniu 30 listopada 2018 roku Sambo otrzymało uznanie przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (IOC) podjęto decyzję w sprawie uznania Sambo. Teraz ten sport może wejść do programu Igrzysk Olimpijskich. Z taką informacją zawodnicy SAMBO K.S.” Cieszyn „wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach COMBAT AJKIDO i JUITSU o Puchar Miasta Radymno. Podczas zawodów rozgrywane były walki w kategoriach : BJJ, Semi Kontakt , Kata.

Po ciężkich starciach na matach nasi zawodnicy udowodnili poziom swoich przygotowań  przed zawodami w Wiedniu ( Austria) .

Najwyżej punktowany : Filip Szewczenko – 1 miejsce. Z nowicjuszy : Robert Gaszek  3 miejsce w swoich kategoriach.

"Ta kwestia od dawna jest na porządku dziennym. Dziś podjęto jednogłośną decyzję o uznaniu Sambo za sport olimpijski. Teraz nasz sport ma trzy lata, podczas których będziemy współpracować z MKOL, aby opracować kwestię włączenia sambo do programu olimpijskiego ".

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-03 12:46:20
Sambo: We współczesnym społeczeństwie jest jeszcze jeden problem - prawdopodobieństwo nieprzyjemnego spotkania z prześladowcą i dziewczynami z gwałcicielem. Sambo pozwoli ci łatwo chronić siebie i twoich bliskich. Co więcej, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą ćwiczyć sambo. Nawet dziecko w wieku 7 lat będzie w stanie odeprzeć rówieśników, a nawet starsze dzieci, nawet w przypadku, gdy jest kilku przeciwników. Takie techniki były od dawna szlifowane i po prostu trzeba zacząć ćwiczyć, oswajać siebie i swoje ciało, a rezultat będzie widoczny w najbliższej przyszłości.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.