Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Patelnioku podsumowali zagraniczne staże

W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle odbyło się podsumowanie realizacji dwuletniego projektu „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle” realizowanego i finansowanego  w  ramach programu PO WER.

W ramach tego projektu 50 uczniów  Technikum odbyło czterotygodniowe staże w hotelach i restauracjach w Portsmouth w Anglii oraz w Maladze w Hiszpanii.

W trakcie spotkania uczniowie podzielili się wrażeniami z pobytu.

Praktykanci mieli okazję zdobyć doświadczenie zawodowe, pracując jako recepcjoniści, kelnerzy i pracownicy działu służby pięter w hotelach oraz jako kelnerzy i pracownicy kuchni w restauracjach. Odbyte przez nich staże to niewątpliwie szansa współpracy w międzynarodowym środowisku, zapoznanie się z obowiązującymi tam procedurami i organizacją pracy, a także rozwinięcie umiejętności językowych oraz zapoznanie się z  kulturą odwiedzanego państwa. Uczniowie mogli nabyć nowe umiejętności zawodowe z zakresu obsługi klienta, poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki kuchni, zdobyć wiedzę o nowych trendach w hotelarstwie i gastronomii. Pobyt na stażu był także doskonałą okazją do obserwacji wielokulturowego społeczeństwa, które pomimo różnic religijnych, światopoglądowych czy obyczajowych może funkcjonować poprawnie. W zakładach pracy uczniowie mieli możliwość poznania ludzi pochodzących z różnych krajów europejskich, Azji czy Afryki, którzy potrafią z sobą współpracować i wspólnie dbać o jakość oferowanych klientom usług. Praktyki zagraniczne to nie tylko okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego, ale również rozwinięcia umiejętności społecznych i językowych oraz sprawdzenia się w obcym otoczeniu i innej  kulturze.

Podczas pobytu młodzież mieszkała w domach rodzin goszczących, dzięki temu z bliska mogła zaobserwować zwyczaje i tradycje tutaj panujące oraz posmakować potraw lokalnej kuchni.

W czasie wolnym uczniowie mieli możliwość poznania historii i kultury odwiedzanego państwa w trakcie wycieczek, w ramach których zwiedzali ważne dla regionu atrakcje turystyczne.

Pobyt na stażu dodał uczniom pewności siebie i odwagi. Musieli nauczyć się samodzielności, odpowiedzialności, współpracy. Pomimo czasami pewnych obaw przed wyjazdem wszyscy wrócili zadowoleni. W ankietach uczniowie podkreślali, że chętnie wzięliby ponownie udział w zagranicznym stażu, a także, że zachęcaliby innych uczniów do skorzystania z takiej możliwości.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-06-27 09:00:48
renataist: Super szkoła.Syn uczęszcza i skorzystał również z tych wyjazdów.Rewelacyjne doświadczenie dla młodych.Dziękuje wszystkim, którzy trudzili się, aby zorganizować taki wyjazd swoim wychowankom.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją