Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Patelnioku uczą się prowadzić firmę

W dniach 23-28 kwietnia 2018 roku 7-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu Erasmus +  „Uczymy się prowadzić firmę w Europie”. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia miniprzedsiębiorstw, poznanie regionu i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Włoch, Czech, Słowacji i Polski. Każda z grup zaprezentowała swój pomysł na własny biznes, którym w przypadku wiślańskiej młodzieży było bistro o unikatowej nazwie „BisWitch”. Ich biznesplan został zaprezentowany w języku angielskim. Prezentacja została okraszona muzyką na żywo na saksofonie  i drobnym poczęstunkiem zaserwowanym przez uczennice.

W trakcie pobytu uczniowie mieli możliwość doskonalenia różnych umiejętności. Uczestniczyli w zajęciach, podczas których zdobyli wiedzę na temat druku 3D i samodzielnie przygotowali projekt breloczków do kluczy w technologii 3D.

Z uwagi na fakt, że miniprzedsiębiorstwo grupy słowackiej związane było z prowadzeniem biura podróży, uczestnicy projektu mieli niebywałą okazję do zwiedzenia  pięknych zakątków tego kraju. W trakcie wizyty uczniowie zwiedzili m.in.: Muzeum Kawy w Krusetnicy, Orawski Zamek, Spiski Zamek, Czerwony Klasztor, jaskinie Ochtyńską i Demanowską oraz przepiękne jezioro Strbske Pleso w Tatrach Wysokich. Uczestniczyli również w spływie tratwami po Dunajcu oraz w warsztatach rękodzieła w Muzeum Wsi Orawskiej w Zuberecu. Na zakończenie projektu pojechali do Koszyc, gdzie zwiedzili Słowackie Muzeum Techniki i podziemia miasta. Wieczorami młodzież mogła uczestniczyć w dyskotece, korzystać z siłowni i sztucznego lodowiska, którym dysponował hotel. W ramach ciekawostki: hotel, w którym przebywali, jest najczęściej odwiedzany przez sportowców hokejowej kadry słowackiej.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu uważają pobyt na Słowacji za bardzo udany i ciekawy. Już niebawem szkoła będzie się przygotowywać do przyjęcia uczestników projektu w Wiśle.

Wiesława Koziarek

Iwona Burian

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.