Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

W SPTE przyrodnicy mają swoj raj

Dzięki dotacji przyznanej w konkursie "Zielona Pracownia 2019", zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego została wyremontowana i wyposażona pracownia przyrody i biologii o nazwie „Raj Przyrodnika”.

Mamy nadzieję, że wszyscy miłośnicy przyrody w nowej pracowni rzeczywiście czują się jak w raju. Sala zyskała jasny, estetyczny wygląd i została wzbogacona o nowoczesny sprzęt oraz praktyczne, funkcjonalne wyposażenie. W pracowni pojawił się nowy komputer i monitor multimedialny. Sprzątanie po naszych szalonych przyrodniczych eksperymentach ułatwia zmywarka zakupiona przez rodziców jednego z uczniów naszej szkoły.

A skoro o eksperymentach i pracach badawczych mowa, trzeba jeszcze wspomnieć, że pracownia wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne: zestawy laboratoryjne do badania czystości wody, gleby i powietrza, filtry do demonstrowania procesu oczyszczania wody, model liścia oraz akwarium.

W takim otoczeniu, z takim sprzętem nauka będzie zapewne samą radością. Czy łatwiej wejdzie do głowy? Tego nie wiemy, ale może i to zbadamy, bo nowa pracownia zachęca do stawiania pytań, szukania odpowiedzi, badania, eksperymentowania, dociekania i wnioskowania.

Alicja Czauderna, Renata Mróz

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.