Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

W SPTE w Nowy Rok z dobrymi wiadomościami

Grudzień w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego był zawsze czasem magicznym, nastrojowym. Szkolne korytarze wypełniał nie tylko gwar, ale też wyraźnie odczuwalna życzliwość. Towarzyszył nam kiermasz świąteczny, dźwięk kolęd i podekscytowanie związane z przygotowaniami do koncertu "Dzieci śpiewają kolędy", który wieńczył ten świąteczny czas.

Tym razem było inaczej, ale rzecz jasna nie mogliśmy zupełnie zrezygnować z magii tego zamykającego rok kalendarzowy czasu. W SPTE po raz kolejny udowadniamy, że dla chcącego nic trudnego. We wszystkich klasach udało się zorganizować wirtualne wigilijki klasowe, a dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców nagraliśmy także minikoncert z życzeniami, który połączył wszystkie placówki Towarzystwa Ewangelickiego: przedszkole, szkołę podstawową oraz liceum. Efekt tej pracy można znaleźć w internecie:

https://www.youtube.com/watch?v=nKDKh1vKaZg

W kolejny rok kalendarzowy wchodzimy z nadzieją na to, że szkolny świat, skurczony ostatnio do rozmiarów ekranu komputerowego, odzyska swój realny wymiar.

Mamy też powody do radości! Czworo uczniów SPTE, po pokonaniu dwóch etapów niełatwych zmagań, zostało finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

Emilia Czauderna i Kinga Fedrizzi z języka polskiego, Filip Radziszewski z biologii oraz Dominik Woltman z geografii. Gorąco gratulujemy naszym uczniom, którzy udowadniają, że pasję i chęć zdobywania wiedzy można rozwijać niezależnie od okoliczności. Trzymamy kciuki, bo już
w lutym wszyscy czworo będą zabiegać o to, by tytuł finalisty zamienić na tytuł laureata.

Wszystkim życzymy, by nadchodzący rok dawał jak najwięcej powodów do radości i dumy!

A. Cz.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.