Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

W zamyśleniu i z uśmiechem - klasy 7 SPTE zintegrowane

27 września klasy siódme Szkoły Podstawowej Towarzystwa ewangelickiego wybrały się do Goleszowa do Oświęcimskiej Izby Pamięci, by tam poznać smutny rozdział w historii naszej małej ojczyzny. W zadumie wysłuchaliśmy prelekcji kustosza i obejrzeliśmy film związany z losami więźniów podobozu Auschwitz - Birkenau w Goleszowie. Dla wielu młodych ludzi były to informacje nowe, które jednak zapadły w pamięć, a wierzymy gorąco, że ważne jest, by historia żyła i była ożywiana właśnie dzięki naszej pamięci. To był czas pełen zadumy i refleksji.

W takim nastroju, w pięknej jesiennej aurze ruszyliśmy na górę Chełm. Zachwycające kolory drzew i lekki wiatr rozwiały smutne myśli i na miejsce dotarliśmy już uśmiechnięci. Na górze czekało na nas ognisko i zabawy przygotowane przez dziewczęta, które w ten sposób uczciły Dzień Chłopca. Było gwarnie, pysznie, wesoło i ruchliwie. Świeże powietrze, ruch i doskonałe towarzystwo wymalowały uśmiechy na wszystkich twarzach.

Pięknie nam minął ten czas, muśnięty zadumą, ale doprawiony sporą dawką radości.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.