Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty drukarskie z OHP

W środę (28 listopada) jednostki OHP z Cieszyna i Skoczowa zorganizowały wyjście młodzieży ze szkoły ponadgimnazjalnej na warsztaty graficzne oraz introligatorskie do Muzeum Drukarstwa w Cieszynie. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w celu rozwijania pasji, zainteresowań oraz umiejętności okołozawodowych uczniów Szkoły Organizacji Zarządzania w Cieszynie.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie to jedyne w Polsce muzeum, którego zgromadzony sprzęt i maszyny drukarskie są sprawne. Podczas wizyty młodzież mogła zobaczyć i poznać zasady działania wszelkich znajdujących się tam maszyn, a także porównać stosowane kiedyś i dziś techniki do wykonywania podobnych produktów.

W ramach warsztatów graficznych młodzież przygotowała projekt matrycy, a następnie na starej prasie graficznej wykonała z niej odbitkę. W trakcie warsztatów introligatorskich uczestnicy poznali różne sposoby szycia i własnoręcznie wykonali notatniki. Wszystkie wykonane przez siebie prace uczniowie mogli zabrać ze sobą. 

Prowadzone warsztaty pomogły uczestnikom poznać podstawowe techniki druku i sposób ich realizacji, co dla młodzieży technikum organizacji reklamy stanowiło ciekawe uzupełnienie wiedzy szkolnej.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją