Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty w Międzyświeciu

Warsztaty w Międzyświeciu

       Maj i czerwiec to gorący okres dla gimnazjalistów, stojących przed trudnym wyborem swojej dalszej przyszłości. Szkoły ponadgimnazjalne          w naszym powiecie przedstawiają bogatą ofertę kierunków dalszego kształcenia. W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu,            jak co roku, proponujemy bogatą ofertę zajęć warsztatowych w zawodach takich jak technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych            oraz technik architektury krajobrazu. W roku bieżącym przeprowadzono u nas warsztaty z zakresu wszystkich  wymienionych zawodów.                    Dla zawodów technika żywienia i technika architektury krajobrazu stacjonarnie, w naszej szkole zaś dla przyszłych rolników wyjazdowy do Kombinatu Kietrz. Zainteresowani gastronomią zostali zaproszeni do pracowni gastronomicznej i tam wspólnie ze starszymi kolegami przygotowywali zestaw potraw: zupę krem z brukoła, diablotki  z ciasta kruchego, paszteciki z pieczarkami i serem, dip koperkowy, surówkę sezonową oraz kluski na parze    z czekoladą  i sosem waniliowym. Następnie odbyła się degustacja potraw i wręczenie dyplomów potwierdzających udział w warsztatach gastronomicznych.

      Z kolei warsztaty pt. „Roślinne kreacje” przeznaczone były dla pasjonatów architektury krajobrazu. Gimnazjaliści z Cieszyna, Brennej  i Dębowca mieli okazję zwiedzenia szkolnego ogrodu ozdobnego a także tworzenia kreacji z elementów poznanych roślin. Efekty znacznie przerosły oczekiwania prowadzących i podziwiających ekspozycję ich prac. Ostatni rodzaj warsztatów dla rozważających kształcenie w zawodzie technik rolnik przeprowadzono w formie wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego do kombinatu Kietrz, który jest jednym z największych gospodarstw w Polsce              oraz największym producentem buraka cukrowego w Unii Europejskiej. Imponująca, nowoczesna Ferma Bydła w Langowie z dojarnią karuzelową        i robotem do podgarniania pasz oraz park maszynowy był przedmiotem największego zainteresowania młodzieży. Sukces Kombinatu jest na pewno zasługą ludzi z pasją tam pracujących, którzy nieustannie podwyższają swoje kwalifikacje i wszelkie nowinki wprowadzają do produkcji rolnej, osiągając niebywałe wyniki. Warto zatem przynajmniej raz w roku uczstniczyć w takim wyjeżdzie szkoleniowym i obserwowac postęp w produkcji jaki osiaga Kombinat.                                                                 

      Mamy nadzieję, że taka forma promocji naszej szkoły sprzyja także integracji gimnazjalistów z naszymi uczniami, wymianie doświadczeń a także chociażby w części pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją