Warsztaty zdrowego gotowania dla dzieci

12 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 w Cieszynie odbyły się warsztaty zdrowego gotowania dla dzieci. Podczas warsztatów, które prowadzone były przez mamę naszej uczennicy Dominikę Kania oraz Natatlię Surzycką dowiedzieliśmy się jak należy przyrządzić kaszę jaglaną żeby była zdrowa i smaczna oraz jakie dania i przysmaki dla dzieci i nie tylko możemy z niej wyczarować. Uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami przygotowywali pyszne i zdrowe racuchy

z kaszy jaglanej, które podawane były w towarzystwie musu truskawkowego, świeżych owoców bakalii i orzechów. Każdy sam mógł komponować swoje ulubione dodatki, co było dla dzieci ogromną frajdą. Podczas warsztatów uczniowie wspólnie przygotowywali także pożywne i świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców np. z jabłek , marchewki, pomarańczy, z buraków i kapusty czerwonej. Było pysznie, zdrowo, smacznie i kolorowo, a zapachy jakie unosiły się w całej szkole były obłędne. Na koniec każdy z uczestników warsztatu dostał przepisy na racuchy oraz informację w jaki sposób poprawnie przyrządzić kaszę jaglaną w domu, tak żeby zdrową kuchnią mógł zarazić całą rodzinę. Było super. Dziękujemy!!!


źródło:
dodał: autor

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-03-05 20:17:11
gość: Nazwiska w języku polskim się odmienia, więc powinno być: "Dominikę Kanię" i oczywiście "przyrządzić" przez dwa "rz" !!! Edukacja .... (zostawię bez komentarza :-/ )
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją