Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wędrowania polonistyczne Polskiego Gimnazjum

 Jak co roku, jesienią, maturzyści Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego z Czeskiego  Cieszyna mieli możliwość wyjechania w czterodniową podróż śladami polskiej literatury. W tym roku w dniach 25.10. - 28.10. na wędrowania polonistyczne wyjechało aż dwudziestu pięciu z nas, uczniów klas czwartych i na pewno nie żałujemy.

  Program był bardzo bogaty, zaraz pierwszego dnia byliśmy pełni wrażeń i nowych, ciekawych informacji. Zwiedziliśmy m.in. Nagłowice Mikołaja Reja, grób Jana Kochanowskiego, czy pałac Czartoryskich. Każde miejsce przybliżyło nam życie i twórczość polskich poetów czy pisarzy w sposób znacznie lepszy od uczenia się tego z podręcznika.

 Mnie osobiście najbardziej podobał się i utkwił w pamięci ostatni dzień. Pojechaliśmy do Czarnolasu Jana Kochanowskiego i później do Oblęgorka, gdzie znajduje się Muzeum Henryka Sienkiewicza.

  Zakwaterowani byliśmy w Kazimierzu Dolnym, malowniczym miasteczku nad Wisłą, pełnym fajnych miejsc, kawiarenek, gdzie spędzaliśmy wieczory. Chociaż pogoda niezbyt dopisywała, naszą ostatnią szkolną wycieczkę będziemy wspominać z sentymentem; zwiedziliśmy miejsca, do których sami nie trafilibyśmy i przeżyliśmy fajne chwile z kolegami.

Joanna Piętak, IVA

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją