Weekend teatralny

W piątek 6 października br. grupa osiemnaściorga uczniów klas czwartych Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego z Czeskiego Cieszyna wyjechała do Pragi, by odwiedzić słynne praskie teatry. 

Zakwaterowanie udało się załatwić w centrum Pragi. Pierwszego dnia obejrzeliśmy spektakl "Každý rok ve stejnou dobu", który zaprezentowali aktorzy trzymającego wysoki poziom teatru Bez zábradlí. 

Pomimo deszczowej soboty wybraliśmy się na spacer po historycznej Pradze. Pani profesor Irena Klimas w ciekawy sposób przybliżyła nam miejsca, postacie i wydarzenia związane ze stolicą Czech. Dzień wypełniło nam oglądanie miejsc związanych z Kafką, Jungmanem, św. Wacławem i Karolem IV. Potem z radością poszliśmy obejrzeć nowoczesną sztukę "August  August, august" do teatru ABC. 

W głównej roli występował absolwent naszego gimnazjum, Zbigniew Kaleta, z którym mieliśmy możliwość się spotkać. Po sztuce można było obejrzeć zaplecze teatru, co było nie mniej interesujące. 

W ostatnim dniu byliśmy w Teatrze Narodowym na spektaklu "Manon Lescaut", który zachwycił nas wszystkich świetnym aktorstwem oraz poziomem inscenizacji. Magiczne teatralne miejsce w pełni nas usatysfakcjonowało i sprawiło, że z żalem opuszczaliśmy Pragę.

Teresa Kaleta i Dorota Kiedroń

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją