Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wieczór z Korczakiem w SP 3 Cieszyn

30 listopada 2018 roku odbył się czwarty "Wieczór z Korczakiem". Był to szczególny czas poświęcony naszemu patronowi, jego życiu i twórczości. Najważniejszymi gośćmi byli uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie i Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie. Młodzieży i opiekunom bardzo dziękujemy. Zaszczycili nas swoją obecnością zacni goście - Ryszard Macura (były burmistrz miasta Cieszyna), Damian Szarek (przedstawiciel Rady Rodziców SP3). W uroczystościach brali udział nauczyciele naszej szkoły.

Pierwsza oficjalna część była okazją do pokazania społeczności sztandaru szkoły (przyjętego 23 listopada 2018r.) i medali korczakowskich "Z serca dla serc". Odznaczenia - medale będą przyznawane osobom o szczególnej, altruistycznej postawie w naszej społeczności (jeden laureat będzie wybrany spośród dorosłych, drugi spośród dzieci).

W następnej części dr Anna Bystrzycka zaprezentowała w szczególny sposób sylwetkę Janusza Korczaka widzianego oczami wychowanków. Po tym wykładzie odbył się konkurs recytatorski (proza Janusza Korczaka), w której brało udział dziesięcioro uczniów cieszyńskich szkół.

Następnie uczestnicy przeszli do działań warsztatowych. Warsztaty tańca żydowskiego prowadziła pani Beata Kobis i pomagała jej  pani Liliana Binek. Warsztaty muzyczno - ruchowe (bum - bum rurki) realizowane były przez dwóch prowadzących - panią Edytę Bogdan i panią Beatę Śliż. W grupie literackiej liderem była pani Anita Sznajder (list do Janusza Korczaka). Pracami plastycznymi zajęły się pani Magdalena Kusek-Pagieła i pani Lucyna Szewczyk. Zajęcia kulinarne prowadziła pani Ania Szarzec i pani Agnieszka Chromik (zdobienie pierników i przyrządzanie sałatki owocowej). W grupie pani Magdaleny Martynek i pani Adrianny Macury zajmowano się ekspresją twórczą (projekty ubrań z gazet). Młodzież pracowała z zacięciem, przez co efekty były bardzo intrygujące. Tę część udoskonalił Zespół tańca żydowskiego "Klezmer", który od trzech lat uświetnia nasze spotkania swoimi występami. W przygotowaniu imprezy brali udział nauczyciele naszej szkoły o ogromnych sercach, a nad całością czuwała pani Katarzyna Frydrychowicz. 

Mamy nadzieję, że nasi goście wrócą do nas za rok, bo jak mawiał patron ważne jest, żeby coś nas naprawdę zajmowało.

Zespół ds. Promocji Szkoły

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.