Wielkanocny kiermasz w sanatorium „Równica”

Tłumy na kiermaszu zorganizowanym przez Stowarzyszeniem Projekt Ustroń wraz  z Kołem Gospodyń Wiejskich Lipowiec

Wczoraj, w dniu 27 marca Stowarzyszenie „Projekt Ustroń” oraz wspaniałe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Lipowiec dostarczyły odwiedzającym cudownych chwil dla podniebienia podczas kiermaszu „Wielkanocnych Tradycji Kulinarnych  i Rękodzielniczych”. Do „Równicy” przybyły tłumy zainteresowane smakiem tradycyjnych, górskich i ustrońskich pyszności. 

Nie da się ukryć, że największą popularnością wśród odwiedzających i degustujących cieszyły się takie smakołyki i specjały jak mazurki ze świątecznymi dekoracjami. Prezentowały się tak pięknie i smakowicie. Z prezentowanych i cieszących się ogromną popularnością potraw należy przede wszystkim wymienić murzyny, mazurki, babki makowe, babki cytrynowe, serniki oraz ciasta ze szpinakiem. Tak duży wybór zasługiwał na spróbowanie każdego ze specjałów.

Na kiermaszu zorganizowanym przez SPU oraz Koło Gospodyń Wiejskich Lipowiec zjawiły się tłumy kuracjuszy oraz pracowników. Goście sanatorium „Równica” z różnych rejonów Polski nie pozostali dłużni, co do opowieści o tradycjach wielkanocnych, jakie królują w ich stronach. Byli bardzo chętni do rozmowy i wymieniali się przepisami oraz tradycjami charakterystycznymi dla ich regionów z Kołem Gospodyń Wiejskich. Aby zachować jak najwięcej miłych chwil i wspomnień z kiermaszu, bardzo chętnie fotografowali się z Panią w tradycyjnym cieszyńskim stroju.

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją