Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wielkie czytanie w placówkach Towarzystwa Ewangelickiego

To miała być historyczna edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam!" (czyli próby pobicia rekordu w ilości jednocześnie czytających osób). W jednym miejscu mieli się spotkać uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum (już po raz ostatni) i liceum Towarzystwa Ewangelickiego, niestety deszcz pokrzyżował nam plany i piknik z książką nie doszedł do skutku... Czy to oznacza, że się poddaliśmy? Rzecz jasna, że nie! Wszystkie placówki TE słyną z tego, że zaprzyjaźnione są z książkami - nie mogła nas zatem odstraszyć jakaś kapanina. Co prawda w trzech różnych budynkach, ale jednak wszyscy razem wzięliśmy udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam!". O wyznaczonej godzinie przerwaliśmy zajęcia
 i z książką w dłoniach zatonęliśmy w lekturze. Na  skupionych twarzach wyraźnie było widać, że były to podróże odległe, podróże w czasie i przestrzeni, a czasem nawet w głąb siebie. Ależ te książki mają moc!

A skoro w tym roku w akcji udział mieli wziąć również wychowankowie naszego przedszkola, zatem uczniowie klas szóstych i siódmych wybrali się do nich, by przeczytać im przygody pana Kuleczki, psa Pypcia, kaczki Katastrofy i muszki Bzyk Bzyk. Dzieci słuchały jak zaczarowane, a starsi koledzy w roli lektorów spisali się na medal!

I tak oto książki na chwilę zatrzymały czas, wstrzymały nasz codzienny bieg i połączyły cztery placówki TE. :)

Alicja Czauderna

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.