Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wiosenne sprzątanie Rezerwatu „Czantoria”

Po raz IX Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie, wspólnie z Nadleśnictwem Ustroń, przy pomocy organizacyjno- finansowej Urzędu Miasta w Ustroniu zorganizowała sprzątanie Rezerwatu „Czantoria”. Po kilku zmianach terminu spowodowanego strajkami szkolnymi w dniu 15 mają, przy udziale jedynej Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu-Nierodzimiu wyszliśmy na szlak. Mimo iż warunki pogodowe byly niesprzyjajace z powodu mżawki, zimna i mgły, grupa 20-to osobowa została zmobilizowana przez swych opiekunów i z chęcią wzięła udział w sprzątaniu.

Po wyjechaniu wyciągiem na Polanę Stoklosicy zaopatrzeni w rękawice, worki i „łapacze” przekazane przez Nadleśnictwo przeszliśmy na szczyt Czantorii. Zebraliśmy 4 worki butelek szklanych i plastikowych oraz opakowań papierowych. Na szczycie spotkaliśmy się ze sporą warstwą świeżego śniegu, który w tym okresie wiosny zrobil na wielu spore wrażenie i zaskoczenie. Na zakończenie w lokalu na Polanie Stoklosicy zmarznięci otrzymaliśmy ciepłą kiełbasę i herbatę. Odbył się też konkurs wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej, który przeprowadzili członkowie Komisji. Zwyciężył Szymon z klasy VI przed Jasiem z kl. IV, Michałem z kl. VI, Serafinem z kl. VI, oraz Jakubem i Kornelią z klasy VI. Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Ustroń, a opiekunka Mariola Kukuczka, odebrała z rąk przewodniczącego dyplom PTTK za wykonanie pracy na rzecz obiektu przyrodniczego. Wszyscy uczestnicy sprzątania otrzymali pamiątkowe znaczki-butony symbolizujące akcje. Ze strony Nadleśnictwa pomocy udzielił Wiktor Naturski, a drugim opiekunem szkolnym była Pani Daria Madzia.

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę nie mogliśmy skorzystać z zafundowanego nam przejazdu torem saneczkowym, jednak obsługa wyciągu przekazała nam na dowolny termin bilety na przejazd torem dla każdej osoby.

 

 

Przewodniczacy KOP PTTK Beskid Sląski

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.