Witaj, szkoło!

Już po wakacjach! I lato już za nami. Nie można go zatrzymać tęsknotą ani łzami …” - tymi słowami wiersza Natalii Usenko społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie klasy 6a pod opieką wychowawczyni,  pani Agnieszki Krysty, przygotowali program artystyczny, który uświadomił nam, że definitywnie minął czas wakacyjnych przygód, nadeszła jesień, a wraz z nią pora na naukę. Jednak czas spędzony w murach szkoły może być równie radosny jak wakacje  i bardzo pożyteczny: „Bo choć może coraz trudniejsze będą lata nauki, otworzy się przed uczniami wielka, ciekawa księga świata”.

Podczas akademii szczególnie serdecznie przywitaliśmy pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły                  w towarzystwie rodziców. Do nich w szczególności skierowane były słowa rymowanki: „A w szkole na was czeka rzecz nowa – obowiązek. I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek”. Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Jasionowicz, życzyła im powodzenia w codziennym podejmowaniu tych obowiązków i przedstawiła panie wychowawczynie - Beatę Gaś, Renatę Wróblewską oraz Katarzynę Zgodę.

Przed nami nowy rok szkolny, niosący wiele zmian – po długiej przerwie w murach naszej „Trójki” znowu będą się uczyć siódmoklasiści. Zachętą do nauki i pracy niech dla całej społeczności szkolnej będą słowa piosenki śpiewanej podczas akademii:  „Szkoła, nasza kochana szkoła już z daleka nas woła, gdyż życzliwych ludzi spotykamy tu. To w niej łatwo się odnajdziecie, przyjaźń, miłość znajdziecie, więc nie czekaj, do nas przyłącz się już!

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją