Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wizyta SP3 Cieszyn w Słowenii

W dniach 20 – 24 maja 2019 grupa uczniów oraz nauczycieli  ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie przebywała w szkole partnerskiej w miejscowości Železniki w Słowenii w ramach projektu Erasmus+ „Klucz do Zrównoważonej Przyszłości”. Uczniowie mieli możliwość szlifować swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim pracując w międzynarodowych grupach wraz z rówieśnikami ze szkół partnerskich ze Słowenii, Estonii i Włoch. Nauczyciele zaś mieli wyjątkową sposobność obserwować zajęcia z wielu różnych dziedzin oraz rozwiązania organizacyjne zastosowane w goszczącej szkole.

W bogatym programie aktywności znalazły się m.in. zajęcia w sali doświadczeń sensorycznych, lekcje języka angielskiego z zastosowaniem narzędzi  informatycznych, zajęcia  praktyczne w bogato wyposażonych pracowniach obróbki drewna, warsztaty teatralne, zajęcia w terenie na orientację i współpracę, nauka wytwarzania koronki klockowej,  zasady funkcjonowania samochodów z napędem wodorowym oraz rowerów elektrycznych. Mogliśmy też wypróbować te ostatnie. Przemierzając edukacyjne ścieżki leśne poznaliśmy florę i faunę miejscowych lasów, w filialnej szkole w malowniczej miejscowości Dražgoše wypiekaliśmy miejscowe pierniki, odwiedziliśmy burmistrza oraz muzeum w Železnikach. Weszliśmy na skocznię narciarską w Planicy, podziwialiśmy malowniczą Lublanę o zmroku oraz równie piękne jezioro Bled. Zwiedziliśmy filialną szkołę w górskiej Soricy, która uważana jest za najpiękniejszą miejscowość Słowenii.

Wielkim przeżyciem była niezwykle uroczysta akademia upowszechniająca projekt „Klucz do Zrównoważonej Przyszłości” wśród miejscowej społeczności. Nowe doświadczenia zdobyte podczas wyjazdu pozwalają na świeże spojrzenie oraz wnioski dotyczące rodzimej placówki.

Zespół Promocji SP3 Cieszyn

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.