Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Byłeś świadkiem zdarzenia? Dysponujesz ciekawymi materiałami własnego autorstwa? A może chcesz żeby świat dowiedział się o czymś lub o kimś ważnym?

Wyślij swój materiał na kontakt24.ox.pl i obserwuj, jak rośnie liczba jego wyświetleń.

Zapraszamy Cię do współtworzenia Portalu OX.PL!

Wojewódzkie obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Czeladzi w dniu 28.05.2019 z udziałem klas mundurowych i weteranów z Cieszyna

29 maja jest dniem, w którym upamiętniamy udział żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej w misjach stabilizacyjnych i pokojowych.
W trakcie obchodów miały miejsce m. in. zawody sportowe weteranów, zawody sprawnościowe uczniów klas mundurowych, msza św. w kościele św. Stanisława B.M. i uroczysta zbiórka w Galerii Elektrownia.
W uroczystości wzięły udział pododdziały Policji, Straży Pożarnej, Wojska Polskiego oraz Służby Więziennej. Na terenie Galerii Elektrownia można było również zobaczyć wojskowy oraz strażacki sprzęt oraz wyposażenie.
Organizatorem Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, burmistrz miasta Czeladź, Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”, Wyższa Szkoła „HUMANITAS” z Sosnowca oraz Starostwo Powiatowe w Będzinie. Uroczystość wsparli również: Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Materiał wideo dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=xqc27VZnL5U&feature=youtu.be

 

źródło:
dodał: autor

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.