WOŚP w Parafii w Szczyrku

Parafia Ewangelicka w Szczyrku też zagrała dla Orkiestry. - Na tyle, na ile możemy, to od wielu lat staramy się pomagać. W tym roku także włączyliśmy sie czynnie. Mobilizują nas odwiedziny u chorych parafian. Odwiedzamy chorych parafian po szpitalach i widzimy, ile sprzętu w szpitalach jest z serduszkami Wielkiej Orkiestry. Chcemy i my też się właczać w taką pomoc. Każdy parafianin ze Szczyrku z parafii Ewangelickiej złożył jakąs skromny datek na ten cel. Chwała Panu Bogu, że choć żyjemy skromnie, to  możemy się dzielić z innymi i służyć drugiemu człowiekowi - mówi ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku.

źródło:
dodał: autor

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-01-11 09:23:57
gość: " mówi ks. jan Byrt z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku" - imię i nazwisko pisze się z dużej litery !!!
2016-01-11 22:48:56
gość: Bracia katolicy to jest przykład jaki powinien być kościół.
2016-01-12 22:43:33
gość: Każdy robi co uważa za stosowne. Bracia katolicy maja Caritas, bracia ewangelicy Diakonię, a wszyscy wokół mają ludzi w potrzebie (fizycznej i psychicznej)...których najczęściej nie zauważają, a najchętniej pogoniliby ich, gdzie "pieprz rośnie". Jedni służą bliźnim pomocą cały rok, inni wrzucają raz w roku do skarbonki WOŚP. Ciebie nikt nie zmusza byś pomagał biednej (a może patologicznej )rodzinie z sąsiedztwa - ty nie zmuszaj innych, by dawali Owsiakowi na łóżka na geriatrii, a przy okazji współfinansowali Woodstock. Ty możesz zrobić ze swoimi pieniędzmi co chcesz, inni również mają takie prawo. A poza tym na sprzęt WOŚP składają się wszyscy podatnicy, czy tego chcą, czy nie, bo to z naszych podatków jest finansowany od lat cały ten show podczas finału.
2016-01-17 20:28:51
gość: Ciekawe czy brytyjski książę pan który od naszego proboszcza otrzymał kołyskę dla swojego dzieciaka też dołożył się do datku,przecież to Nasz parafianin.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
kontakt z redakcją